نمایش 1–12 از 81 نتیجه

فیلتر های فروشگاه

پرینتر

پرینترها در انواع و مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند که عبارتند از: چاپگر ماتریس سوزنی، چاپگر لیزری، چاپگر جوهرافشان، تماسی و غیرتماسی. در اواسط دهه ۱۹۸۰ بود که پرینترهای جوهر افشان به بازار معرفی و ارائه شدند و با گذشت مدت زمانی اندک توانستند جایگاه خود را به عنوان یکی تجهیزات پرکاربرد و مفید مستحکم سازند. چاپگرها در انواع «رنگی» و «سیاه و سفید» وجود دارند. منبع تأمین رنگ در چاپگرها، بسته به نوع چاپگر، تونر یا کارتریج است.

خرید پرینتر

در این دسته بندی می‌خواهیم به بررسی خرید پرینتر و انواع مدل های آن بپردازیم.

امروزه نیاز به چاپ و تکثیر غیر قابل انکار می باشد و اکثر مشاغل مانند ادارات دانشگاه ها کتابخانه ‌ها و کتاب‌ فروشی‌ ها شرکت ها کافی نت مدارس و... نیاز مبرم به فرآیند چاپ و دستگاه پرینتر دارند در اکثر منازل نیست که امکان دسترسی به پرینتر وجود ندارد خرید پرینتر بسیار حس می‌ شود.

پرینتر چگونه دستگاهی است؟

به عمل چاپ تصاویر و متن ها به کمک کامپیوتر بر روی کاغذ و سطوح دیگر را پرینت می گویند. پرینت  کردن یا چاپ کردن نیاز به خرید پرینتر دارد.

دستگاه چاپگر که به کامپیوتر متصل میشود و توسط آن متن ها، تصاویر، نمودار ها و... روی کاغذ و یا سطوح دیگر هک می‌ شود.

پرینتر ها را با توجه به فاکتورهای مختلفی دسته‌بندی می ‌کنند و هر شغل و فعالیت متناسب با نیاز خود اقدام به خرید پرینتر می کند.

 بررسی انواع پرینتر ها

برای خرید پرینتر باید به مکانیسم رنگ چاپی و مکانیسم آن از نظر طب قدیم بود و با توجه به نیاز و قیمت پرینتر یک مدل دستگاه کاربردی را خریداری کرد.

۱. مکانیسم رنگ چاپی:

این مکانیسم به دو دسته ی سیاه سفید و رنگی تقسیم می شود.

 خرید پرینتر سیاه سفید:

این نوع برای چاپ عکس های رنگی مناسب نیست و برای چاپ مقالات، اسناد، تحقیقات و متن قابل استفاده است.

 خرید پرینتر رنگی:

این دستگاه ها دارای رنگ های بیش تری هستند و برای چاپ عکس ها و تصاویر رنگی مناسب است.

۲. مکانیسم چاپ:

پرینتر ها از لحاظ مکانیسم چاپ به موارد زیر تقسیم می شوند.

پرینتر چند کاره:

پرینتر چند کاره توانایی انجام چند فعالیت را همزمان با هم دارد. فرآیند اسکن، چاپ، ارسال فکس، کپی همگی با هم قابل انجام هستند. مزایای خرید پرینتر چندکاره این است که در ادارات بزرگ و مشاغلی که نیاز بیش تری به چاپ دارند همزمان این فعالیت ‌ها کنترل شوند.

پرینتر لیزری:

به دلیل اهمیت و ضرورت چاپ در ادارات و دستگاه‌ های مختلف، پرینتر اداری طراحی شده است. از جمله دستگاه های پرینتر اداری می‌توان به پرینترهای لیزری اشاره کرد. پرینتر لیزری در ادارات و دفاتر گسترده هنوز هم قابل استفاده هستند. این نوع مدل پرینتر اداری نسبت به پرینترهای جوهرافشان کاربردی تر می باشند زیرا سرعت چاپ در آن ها بیشتر است، همچنین میزان کاغذ بیشتری در خود جای می‌دهند.اما پرینتر لیزری بسیار گرم می شود و از ولتاژ بالایی برخوردار است که باعث می شود کربن های ریز منتشر شوند.

پرینتر جوهر افشان:

این مدل پرینترها جز رایج ترین ها می باشد. فناوری موجود در پرینتر جوهر افشان سبب می شود عکس ها و تصاویر چاپ شده بسیار واقعی به نظر برسند اما هزینه بالایی دارند و سرعت آهسته ای در چاپ دارند و امکان مسدود شدن نیز دارند.

پرینتر3D :

خرید پرینتر سه بعدی برای کاربران تخصصی و حرفه ای بسیار مناسب است. پرینتر سه بعدی قادر به تولید چاپ و اشیا سه بعدی است. اگر به دنبال پرینتر ارزان قیمت هستید سراغ این مدل نروید زیرا قیمت رزین آن بسیار بالا می باشد.

پرینترLED :

این دستگاه ‌ها به پرینترهای اداری (لیزری) بسیار شبیه هستند. و از تابش نور به جای لیزر استفاده می شود. کارایی پرینتر ال ای دی بیشتر از پرینتر لیزری است. پرینتر ال ای دی ارزان تر از پرینتر لیزری می باشد.

پرینتر جامد جوهر:

در پرینترهای جامد جوهر از جوهر جامد استفاده می شود تا در طول امر چاپ این جوهر های جامد ذوب شوند و کار چاپ پیش برود. این فناوری با محیط زیست سازگار است و از روغن های غیر سمی استفاده شده است. از جمله معایب آن می‌توان گفت که فرایند چاپ آن نمی تواند شامل چند لایه شود.

پرینترضربه ای ماتریس نقطه ای:

در این دستگاه‌ ها برای چاپ از سوزن هایی به نام Pinبا کاغذ و Ribbon استفاده می شود. مزایای آن چاپ با کیفیت و قدرت بالا می باشد.

خرید پرینتر تک کاره

خرید پرینتر تک کاره به دلیل تک بعدی بودن و تنها کار چاپ سیاه سفید یا رنگی انجام دادن، حوزه فعالیت محدودی دارد. این مدل به عنوان پرینتر خانگی و پرینتر اداری قابل استفاده هستند که به کامپیوتر متصل می شوند.

میزان سرعت چاپ پرینتر تک کاره ۸ برگه در دقیقه است، بنابراین قبل از خرید پرینتر به قابلیت ها و کارایی آن دقت نمایید. همچنین رزولوشن چاپ و پشتیبانی از فونت های مختلف ،چاپ در برگه هایی با سایز های مختلف و گرم شدن پرینتر، قیمت‌پرینتر نیز از دیگر فاکتورهای مهم هنگام خرید پرینتر است.

پرینتر چند کاره برخلاف پرینتر تک کاره عملیات اسکن، کپی، فکس را می تواند انجام دهد و کیفیت عالی چاپ را تحویل دهد.

 قیمت پرینتر

برای خرید پرینتر چند کاره باید اطلاعات کافی داشته باشید و نیاز های خود را بسنجید. قیمت پرینتر تک کاره ارزان تر از پرینتر چند کاره می باشد.

پرینتر ارزان قیمت در بازار وجود دارد که حوزه چاپ و فعالیت آن محدود می باشد به عنوان مثال قیمت پرینتر جوهر افشان از حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می باشد. پرینترخانگی نیز که نیاز به تخصصی و چند کاره بودن ندارد با قیمت مناسب قابل خریداری است